Що таке ковбойки

19 Вер, 2018

Щотаке ковбойки:

Академічний тлумачний словник  української  мови відзначає два значення слова ковбойка:
1. Верхня картата чоловіча сорочка особливого крою, з відкладним коміром. Його розхристана ковбойка і незалежний вигляд мали б привернути увагу комісії (Іван Ле, Міжгір’я, 1953, 173); На ньому легка строката сорочка (такі звуться ковбойками) (Василь Кучер, Прощай.., 1957, 95).
2. Гостроверхий бриль із широкими полями, загнутими з боків, та ремінцем під підборіддям.

 

Але усна народна творчість наприкінці 20-го століття на Галичині народила ще одне значення слова ковбойка — це електропоїзди (електрички), які сполучала місто Львів з гірськими карпатськими районами Львівської, Івано-Франківської і Закарпатської областей. За дивним збігом обставин власне на цих теренах споконвіку замешкали представники самобутнього українського етносу — бойки.

Обговорюючи і задумуючи проект створення унікального бойківського туристичного кластеру, який зосередився б на теренах Новоміської громади команда проекту звернула увагу на подібність слів бойки і ковбої, на подібність культурних і побутових традицій, географічного розташування. Деякі дослідники навіть стверджують, що бойки походять від кельтського племені бойів (назву племені виводять відкельтського “bhoi”— воїн, або інтерпретують назву від індоєвропейського кореня “gʷowjeh³s”— володар худоби) і тому є більш спорідненими до ковбоїв аніж до своїх географічних сусідів гуцулів, лемків чи подолян (переважну більшість ковбоїв — підкорювачів американського Дикого Заходу теж складали нащадки кельтів: британці, французи, шотландці, ірландці тощо).
Тому команда проекту вирішила ревіталізувати слово ковбойка, як новий український туристичний бренд, який синтезує в собі популяризацію бойківської культури і нащадків бойків, як сучасних ковбоїв Українського Крайнього Заходу. Сподіваємось, що це приверне увагу світової та української спільноти до бойківської історії, культури, побуту і надасть нове дихання розвитку не лише громаді Нового Міста, але й бойківського регіону вцілому.

Тому зустрічайте:
проект “COWBOYky. Український Дикий Захід”
Мета проекту:
Створити і розвинути новий унікальний туристичний кластер “COWBOYky. Український Дикий Захід”, який залучить інвестиції і підштовхне розвиток таких секторів економіки як туризм, будівництво, торгівля, мясомолочне господарство, рослинництво, кооперація, рекреація, виробництво промоційної і рекламної продукції, виробництво продуктів харчування, транспорт і інфраструктура на території Новоміської обєднаної територіальної громади та її околицях (Самбірський, Старосамбірський, Турківський райони).

Завдання проекту:
1. Створити стартові майданчики для залучення інвесторів на території Новоміської громади, підготувати відповідні інфраструктурні та дозвільні необхідні процедури.
2. Створити новий туристичний продукт “COWBOYky. Український Дикий Захід”, який поєднуватиме у собі елементи повсякденного життя, традицій, архітектури етнічної групи бойків, в поєднанні з ідентичними елементами культури американських ковбоїв.
3. Спорудити обєкти туристичної інфраструктури, як от готель, кемпінг, СПА-центри, стайні для коней, туристично-інформаційні центри, маршрути, екскурсії, туристично-привабливі обєкти крафтового виробництва продуктів харчування(млин-пекарня, сироварня, виробництво мясо-молочної продукції, теплиці тощо).
4. Створити Школу місцевого економічного розвитку, що стане платформою для підготовки кваліфікованих працівників, які будуть зайняті в туристичному та інших суміжних секторах.